Mama-autorka
Jestem mamą dwójki dzieci: Darka i Kasi.
Od 2005 roku zajmuję się tematem ADHD. Uczyłam się, czytałam literaturę fachową, chodziłam na grupy wsparcia, na terapie ADHD z synem, uczestniczyłam w zajęciach w Polskim Towarzystwie ADHD. Tak bardzo chciałam się dowiedzieć jak pomóc mojemu dziecku żyć w świecie, do którego nie jest dostosowane.
Mam duże doświadczenie w oswajaniu ADHD mojego syna.
Mamy za sobą mnóstwo wizyt u psychologów, psychiatrów, terapeutów. Wszystko po to, żeby zrozumieć jak działa umysł mojego syna. Wszystko po, żeby dowiedzieć się, jak nakierować jego energię, jak wykształcić hamulce, jak usprawnić życie rodzinne, jak uczyć reguł życia w społeczeństwie, jak uczyć czynności, które dla „zwykłych” dzieci są oczywiste. Jakie metody stosować.
Efekty przychodziły z czasem. Były coraz bardziej widoczne. Każda mała zmiana uskrzydlała mnie i motywowała do dalszych prób i poszukiwań.
Nadszedł taki moment, że pedagog szkolna poprosiła mnie o poprowadzenie warsztatów dla rodziców.
Mam częsty kontakt z rodzicami innych dzieci nadpobudliwych, co ułatwia mi obserwacje. Przekazuję swoje sposoby na oswajanie ADHD i radzę. Każde dziecko jest inne, jednak metody, które sprawdziły się u mojego syna, często dają efekty u innych dzieci.
Wciąż pozyskuję wiedzę i sprawdzam nowe metody.
Wiem jak to jest być zdezorientowaną mamą. Pamiętam, jak się czułam, kiedy przytłaczał mnie ogrom informacji z książek i Internetu.
Nie wiedziałam co wybrać, nie rozumiałam terminologii. Dlatego sama postanowiłam mówić, pisać, uczyć.
Jestem pasjonatką dzielenia się wiedzą na temat nadpobudliwości.
Chcę przekazać doświadczenie w przystępny sposób. Jestem bardzo emocjonalna, co zauważysz w pierwszej części książki „Jak oswoić ADHD u dziecka”. Druga część, to już konkretne rady. Potrafię również kalkulować, o czym przekonasz się w książce „Budowanie SYSTEMÓW MOTYWACYJNYCH dla dziecka”.
Uruchomiłam wsparcie dla Ciebie w postaci konsultacji, czyli rozmowy ze mną na skype.
Będę wdzięczna, jeśli zechcesz zostawiać swoje komentarze na tym blogu. Pomoże to zebrać rodziców dzieci nadpobudliwych w tym miejscu.
To jest nasz blog. Blog rodziców dzieci (nie tylko) z ADHD.
Dlaczego nie tylko? Ponieważ nie wszystkie dzieci mają diagnozę lekarską, a jednak potrzebują wsparcia.
Witam!Zapisałam się do newslettera i miałam otrzymać test na adhd i to nie otrzymałam:(przyznam,że tematem jestem bardzo zainteresowana prywatnie i zawodowo.
Pozdrawiam maja
Dzień dobry,
Ankieta powinna być wygenerowana automatycznie. Muszę się przyjrzeć dlaczego tak się nie stało. Wysłałam ankietę do Pani mailem.
Pozdrawiam,
Małgorzata
Szanowna Pani,
chciałabym przekazać Pani informację na temat najnowszej publikacji wydawnictwa PWN z zakresu psychologii. Dr George J. DuPaula i dr Lee Kern, autorzy Małych dzieci z ADHD, prezentują program wczesnej interwencji behawioralnej dla dzieci z objawami zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD). Terapia jest nowatorska, skupia się na wczesnym diagnozowaniu zaburzenia i behawioralnych metodach przeciwdziałania pogłębianiu się jego objawów tak , by można było uniknąć leczenia farmakologicznego. Dodatkowym atutem, prezentowanego przez autorów podejścia, jest program wsparcia nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodziny, w której się ono wychowuje. Mam nadzieję, że informacja o tej publikacji Panią zainteresuje i nawiążemy współpracę. Proszę o kontakt! (Nie udało mi się niestety znaleźć do Pani żadnego bezpośredniego maila).
Z poważaniem
Aleksandra Żdan
Aleksandra.Zdan@pwn.com.pl
Swoje pytanie zostaw proszę we wpisie Zadaj Pytanie